Viceprimar, SBURLEA MĂDĂLIN

viceprimarul comunei Turcoaia

Studii: asistenta manageriala; Studii superioare;
Formaţiunea politică: PMP

Viceprimar la primul mandat (vârsta: 25 de ani)

Şedinţe publice

Nicio şedinţă programată pentru următoarea perioadă

>>> lista dispoziţii convocări şedinţe publice
Proiecte de hotărâri în dezbatere publică

Niciun proiect de hotărâre în dezbatere publică azi

>>> registrul proiectelor de hotărâri

Anunţuri sau comunicate publicate recent pe prima pagină

Toate anunţurile de actualitate sunt la: Anunţuri/comunicate
Avertizare privind consumul de apă
avertizare_consum_apa.pdf  (55,52 KB)  data: 23-06-2022   utilizator: 1
Recomandări pentru perioadele caniculare
masuri_in_perioade_caniculare.pdf  (35,34 KB)  data: 23-06-2022   utilizator: 1
Anunţ - organizare licitaţie publică teren în data de 18.07.2022, ora 10:00, la sediul Primăriei comunei Turcoaia
anunt licitatie.doc  (26,50 KB)  data: 23-06-2022   utilizator: 1
Anunţ licitaţie publică
Primăria comunei Turcoaia organizează licitaţie publică în data de 15.06.2022, ora 10:00, la sediul Primăriei comunei Turcoaia, str. Troesmis nr. 120, în vederea închirierii unui teren  în suprafață de 13.749 mp situat  în T 6 P 90,  în vederea  infiintarii unei dane de incarcare.

anunt public licitatie.doc  (26,50 KB)  data: 23-05-2022   utilizator: 1
Anunţ public referitor intenţie de aprobare a Regulamentului de acordare a voucherelor de vacanţă pentru personalul din cadrul aparatului de specialitate al Primarului comunei Turcoaia
UAT comuna Turcoaia anunta publicul interesat asupra intentiei de aprobare a Regulamentului de acordare a voucherelor de vacanta pentru personalul din cadrul aparatului de specialitate al Primarului comunei Turcoaia.
                  Regulamentul de acordare a voucherelor de vacanta pentru personalul din cadrul aparatului de specialitate al Primarului comunei Turcoaia poate fi consultat la sediul Uat comuna Turcoaia, jud, Tulcea, de luni pana vineri intre orele 08:00 – 16:30 .
                  Observatiile publicului se primesc zilnic sub semnatura si cu datele de identificare la sediul Uat comuna Turcoaia pana la data de 20.06.2022.

REGULAMENT INTERN 2020 vouchere - Turcoaia 2022.docx  (328,15 KB)  data: 20-05-2022   utilizator: 1
raport - curtea de conturi.pdf  (363,76 KB)  data: 20-05-2022   utilizator: 1
  Ajutorul de stat se acordă beneficiarilor în scopul compensării pierderilor cauzate de pandemie în semestrul I al anului 2022, pentru minimum 3 bovine cu vârsta de minimum 16 luni la data de 31 ianuarie 2022, la care se pot adăuga și bovine cu vârsta de minimum 7 luni la data de 31 ianuarie 2022, în exploatația cu cod ANSVSA, înregistrate în RNE cu condiția să dețină bovine în exploataţie la data depunerii cererii conform art. 4 lit.c) din OUG nr. 51/2022.

8.1.1. Documente generale

• copie de pe BI/CI a solicitantului;
  • copie de pe Certificatul de înregistrare la Oficiul Național al Registrului Comerțului al solicitantului,
  • împuternicire și o copie a BI/CI al/a reprezentantului legal, dacă cererea se depune prin împuternicit sau reprezentant legal;
  • covada privind coordonatele bancare pentru PF,PFA,II,IF
  • pentru persoanele juridice este obligatoriu cont deschis pe numele acestora la  trezorerie
8.1.2. Documente specifice

• documentul emis de utilizatorii Sistemului naţional de identificare și înregistrare a animalelor (SNIIA) din care rezultă efectivul de bovine cu vârsta de minimum 16 luni și / sau  efectivul de bovine cu vârsta de minimum 7 luni la data de 31 ianuarie 2022, deținut de solicitant în exploatația / exploatațiile cu cod atribuit de Autoritatea Națională Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor, înscrisă / înscrise în cerere;
  • în cazul în care în cererea de solicitare a ajutorului de stat în sectorul bovine figurează mai multe exploatații cu coduri ANSVSA, documentul mai sus menționat va fi depus pentru fiecare exploatație cu cod ANSVSA în parte.

ATENȚIE!

Documentul se emite de către utilizatorii Sistemului naţional de identificare și înregistrare a animalelor (SNIIA), la solicitarea beneficiarului și se transmite electronic de către aceștia (utilizatorii SNIIA) către centrele locale / județene / al municipiului București APIA.

Cerere ajutor stat bovine -COVID 19.docx  (29,13 KB)  data: 27-04-2022   utilizator: 1

Toate anunţurile de actualitate sunt la: Anunţuri/comunicate